Orta Seviye Akıllı Telefon Sony Xperia XA2 Plus

Sony Xperia XA2 Plus Sessizce Duyuruldu

Sony‘nin yeni orta seviye telefonlarından biri olan Xperia XA2 Plus, sessiz bir şekilde tanıtıldı. Şirket farklı bir yol mu izliyor bunu bilmek imkansız. Ancak tanıtılan yeni cihazın Ultra versiyonu ile neredeyse aynı olan özelliklerinin dikkat çekici olduğunu söylemek mümkün.

Sony Xperia XA2 Plus’ın Teknik Özellikleri

Japon telefon devlerinden biri olan SonyXA2 ailesine yeni bir modelini daha ekledi. XA2 Ultra‘nın ardından gelen XA2 PlusUltra modelinin daha modern bir versiyonu olarak görülüyor. Cihazın en dikkat çeken özelliği günümüzün trendi olan 18:9 en-boy oranına sahip olması. Gücünü Qualcomm Snapdragon 630‘dan alan XA2 Plus, telefon kullanıcılarına 4GB ve 6GB RAM seçenekleri sunuyor. Cihazın dahili depolama alanı seçenekleri ise 32GB ve 64GB olarak belirlenmiş. 6 inçlik Full HD+ ekranla gelecek olan XA2 Plus, 23 MP çözünürlükte tek arka kameraya sahip. Cihaz için uygun görülen ön kamera ise 8MP çözünürlük sunuyor.

Kutusundan Android 8.0 Oreo işletim sistemiyle çıkacak olan XA2 Plus, 3580 mAh kapasiteli bir batarya ile raflardaki yerini alacak. Cihazın fiyatı henüz belli olmasa bile, renk seçenekleri belirlenmiş durumda. Xperia XA2 Plus siyah, yeşil, gümüş ve altın renk seçenekleriyle satışa sunulacak. Cihaz, Ağustos ayında telefon kullanıcıları ile buluşmaya başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir