Kozmetik Ürünler Nasıl Saklanmalıdır?

Kozmetik Ürünler Nasıl Saklanmalıdır?

Kozmetik ürünlerin özellikle kadınlar için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak çoğu zaman kısa sürede bozulan kozmetik ürünler daha bitmeden atılırken yüksek meblağlar vererek satın alınan bu kozmetik ürünler rastgele saklanmamalıdır. Kozmetik ürünler nasıl saklanmalıdır?

Kozmetik ürünü alırken daha rafta olan üründen başlayarak dikkatli davranmalıyız. Bayat veya kötü kokusundan, katı veya cıvık kıvamından ve de renginden bu durumu anlamak çok kolaydır. Komzetik ürünün su ve yağı birbirinden ayrışmış ise artık o ürün kullanılamaz demektir. Ayrıca bu tarz ürünler  genellikle nemli ortamlarda çok daha hızlı bir biçimde bozulurlar. Makyaj malzemelerini özellikle banyo gibi alanlarda saklamayı tercih etmek çok sakıncalıdır. Mümkün olduğunca oda sıcaklığında, ışık almayan yerde ve kuru bir ortamda saklanan kozmetik ürünler çok daha sağlıklı olacaktır. Kozmetik ürünler nasıl saklanmalıdır? Makyaj malzemesi veya kozmetik ürünün üzerinde saklama koşullarına ait ekstra bir bilgi paylaşılmışsa da bu yönergelere uyulması gereklidir.

Parfüm gibi yağlı ve esanslı ürünler genelde kapakları açıldığı andan itibaren en fazla 18 ayda tüketilmesi gereken kozmetik ürünlerin başında gelmektedir. Krem, fondöten ve ruj gibi ürünler ise 12 ayda tüketilmesi gereken ve en kolay bozulabilen ürünler olarak özen istemektedir. Kozmetik ürününüzün kalitesi de bu zaman sürecini etkilerken her ürünün kendine özel bir kullanım talimatı ve içeriği olduğunu asla unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir