Hesap İşletim Ücreti Almayan 4 Banka

hesap-işletim-ücreti

Günümüzde banka hesabı olmayan veya bankaya ihtiyaç duymayan kişi sayısı yoktur. Bankalarla en az ilgili olan kişilerin bile en az bir bankada hesabı bulunmaktadır. Hem paranızı güvende tutmak, hem de bankacılık hizmetlerinden faydalanmak için vadesiz hesaplar sıkça tercih edilmektedir. Bu hesapların açık tutulması ve kullanılması karşılığında ise bankalar ‘hesap işletim ücreti’ almaktadır. hesap işletim ücreti almayan bankalar listesini inceleyip gereksiz masraflardan kurtulabilirsiniz.

Hesap işletim ücreti yıllık olabileceği gibi 6 aylık dönemler şeklinde de alınabiliyor. Bankadan bankaya değişen bir ücret olan hesap işletim ücreti, müşterilerin hiçbir işlem yapmasalar dahi belli zaman sonra bankaya para ödemeleri anlamına geliyor. Bu da birçok banka müşterisinin ödemek istemediği bir ücrettir.

Sayıları az da olsa hesap işletim ücreti almayan bankalar da bulunmaktadır. İstediğiniz süre boyunca, banka politikasında bir değişiklik olmadığı sürece hesap işletim ücreti ödemeden hesabınızı kullanabilmeniz mümkündür.

Hesap İşletim Ücreti Almayan 4 Banka:

1)EnPara

QNB Finansbank bünyesinde yer alan EnPara, kullanıcılarından hesap işletim ücreti almıyor. Şubesiz bankacılık hizmeti sunulması, maliyetlerin azalmasına ve buna bağlı olarak müşterilerden alınan hesap işletim ücretinin de alınmaması anlamına geliyor. Üstelik EnPara kullanıcıları EFT ve havale gibi bankacılık işlemlerinde de masraf ödemiyor. Bu nedenle hesap işletim ücreti almayan ve müşteri odaklı bankaların başında QNB Finansbank’ın sunmuş olduğu EnPara hizmeti yer alıyor.

2)Kuveyt Türk

Katılım bankacılığı ile müşterilerine hizmet sunan Kuveyt Türk, müşterilerinden hesap işletim ücreti almamaktadır. Ayrıca EFT ve havale ücreti de alınmaması bankanın tercih edilme nedenleri arasında yer alıyor.

3)Albaraka Türk

Albaraka Türk katılım bankası da hesap işletim ücreti almayan bankalar listesinde yer alıyor. Tıpkı EnPara’daki gibi havale ve EFT ücreti de almayan banka, ekstra masraf ödemek istemeyen kişiler tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında Albaraka Türk son dönemlerde ilgi çekmeye başlamıştır.

4)Cepte Teb

TEB’in şubesiz bankacılığı olan CepteTeb’de hesap işletim ücreti almayan hizmetler arasında yer almaktadır. CepteTeb şubesiz bankacılık hizmeti sunmaktadır ve masraflar az olduğundan dolayı müşterilerinden havale, EFT ve hesap işletim ücreti almamaktadır.

Eğer hesap işletim ücreti ödemek istemiyor ve bu parayla birikim yapmak istiyorsanız, hesap işletim ücreti almayan 4 banka’dan birinde hesap açabilirsiniz. Havale ve EFT’ye de para ödemeyeceğinizden dolayı bu bankalarda hesap açarak işlemlerinizi masrafsız bir şekilde kolayca halledebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir